Święto Niepodległości

 

Polska

11 listopada 2022 roku mija 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tych trudnych czasach kiedy najpierw epidemia zbierała swoje żniwo, a teraz wojna u naszego sąsiada musimy codziennie stawiać czoła nowym sytuacjom. Wszystko wygląda zupełnie inaczej niż kilka lat temu. Życie przybrało inny wymiar.
Zostaliśmy poddani trudnej próbie jako naród. Patriotyzm, szacunek do drugiego człowieka nabiera teraz zupełnie innego znaczenia. Okazuje się, że bardzo ważnym jest znajomość dziejów swojego kraju, troska o jego przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Nasze stowarzyszenie w dalszym ciągu realizuje swoje cele: Mistrzostwa Kół Polarnych, wycieczki szkolne, spotkania z młodzieżą. Jednym z głównych zadań naszego stowarzyszenia jest również umacnianie wartości patriotycznych wśród młodzieży. Bierzemy udział w realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. W każdych Mistrzostwach Kół Polarnych, niezależnie od tematyki, pojawiają się wątki związane z Polską. Zachęcamy młodych ludzi poznawania dokonań, odkryć i działalności naszych rodaków, którzy rozsławili i nadal rozsławiają nasz kraj w świecie…

Stowarzyszenie Koło Polarne