Spotkania z Kołami Polarnymi...

Zbliża się zima. Za kilka dni spadnie śnieg i w domach pojawi się choinka. Dla nas to czas, żeby się spotkać z Wami.

Nasze Stowarzyszenie organizuje spotkania z młodzieżą w szkołach w ktrych działają Koła Polarne. Dla członków Kół Polarnych jest to okazja do przybliżenia tematyki zwizanej z III Mistrzostwami Kół Polarnych. W tym roku szkolnym hasłem przewodnim jest "Finlandia - kraina 1000 jezior i 100 białych nocy". Prezentacje zdjęć i filmów, opowieści i relacje z naszych podróży po Finlandii mogą pomóc w przygotowaniu do Mistrzostw. Rovaniemi i Święty Mikołaj 22

Piszemy listy do Świętego Mikołaja...

Finlandia to również siedziba Świętego Mikołaja. Tradycyjnie organizujemy spotkania przybliżające historię związaną ze Świętym Mikołajem dla najmłodszych uczniów szkół (klasy 1-3) i przedszkoli. Dla najmłodzych temat związany ze Świętym Mikołajem zawsze wywołuje emocje i wrażenie. Pokazujemy filmy i zdjęcia z naszych spotkań w Laponii. Rezultatem spotkań z najmłodszymi są listy do Świętego Mikołaja, które zostaną dostarczone osobiście podczas naszej zimowej, dziesiątej, jubileuszowej wyprawy na Nordkapp - Trails to Nordkapp 2018 (relacje z tej i poprzednich wypraw można znaleźć na stronie www.mageroya.pl).

Nowe Koło Polarne...

Podczas naszych spotkań z młodzieżą w szkołach dotarliśmy do Szkoły Podstawowej w Głodowie. Miło nam poinformować, że po naszym spotkaniu w tej szkole zostało założone Koło Polarne numer 8 - Białe Misie w Głodowie.

R.D.