Gdy odbywały się pierwsze mistrzostwa Kół Polarnych, to nie wiedziałem, że jest taki konkurs. Za namową kolegi zapisałem się do Koła Polarnego „Śnieżna Gwiazda”. Beż żadnej wiedzy przystąpiłem do eliminacji i okazało się, że je wygrałem. Mogłem przystąpić do II Mistrzostw Kół Polarnych. Te mistrzostwa poszły w niepamięć, bo nie odniosłem zwycięstwa, ale dały mi one motywację do następnych   konkursów. W następnym roku „z wiedzą” przystąpiłem do eliminacji. Wygrałem je!!! Wtedy przystąpiłem do III Mistrzostw Kół Polarnych.

Pytania okazały się proste, choć nad niektórymi trzeba było się zastanowić. Te mistrzostwa wygrałem. Gdy wszedłem na podium czułem radość i zaskoczenie. Inni mówili mi, że byłem blady. Nagrodą, którą wygrałem, była wycieczka do Finlandii i Szwecji, a w niej: lot samolotem na trasie Gdańsk – Turku – Gdańsk oraz rejs promem na trasie Turku – Stockholm – Turku.

Ta wycieczka okazała się niesamowita. Po raz pierwszy odwiedziłem Finlandię i Szwecję. Po raz pierwszy leciałem samolotem. Jedzenie na Silji Galaxy było super. Można było spróbować kawior, krewetki czy ostrygi.

Polecam i zachęcam Was, żebyście też wyruszyli do Finlandii i Szwecji i przeżyli te emocje.

                                                           Pozdrawiam

                                                           Oskar