Mistrzostwa Kół Polarnych to nasza flagowa impreza, najmłodsi mają okazję napisać listy do Świętego Mikołaja w czasie naszej akcji "Piszemy listy do Swiętego Mikołaja", organizujemy wycieczki szkolne, dla dorosłych, spotkania, prezentacje zdjęć i filmów. W tym roku to nie koniec atrakcji.

Rozpoczęlismy cykl spotkań z młodzieżą pod hasłem "Noce Polarne". Każada szkoła w której działa Szkolne Koło Polarne może zorganizować tego typu spotkanie. W czasie Nocy Polarnej jest okazja do zabawy, konkursów, prezentacji filmów i zdjęć, przybliżamy również tematykę związaną ze Skandynawią. W tym roku głównym tematem jest Norwegia.
Pierwsza Noc Polarna odbyła się w Zespole Szkół w Borowym Młynie, zoragnizowana przez Koło Polarne Numer 1 - Śnieżna Gwiazda. Podczas Nocy z Kołem Polarnym uczniowie mogli wysłuchać opowieści Pauliny i Tomka z podróży do Finlandii - wycieczki, którą odbyli w ramach nagrody w III Mistrzostwach Kół Polarnych. Były również opowieści o trollach, gra terenowa, konkursy, "świeczkowisko", pokaz zdjeć i filmów z zorzą polarną. Cała impreza rozpoczęła się w piątek popołudniu, a zakończyła w sobotę rano...

Galeria zdjęć