2018 rok, jest szczególny dla historii Polski. Mija 100 lat od czasu, kiedy Nasz Kraj ponownie znalazł się na mapie Europy.

11 listopada, a także dni poprzedzające tę datę to czas na uczczenie tej, jednej z najważniejszych dat w historii naszego Kraju. Spotkania w szkołach, wspólne śpiewanie Hymnu, apele i wieczornice. 100 lat NP 3a

Nasze Stowarzyszenie również uczestniczyło w Wieczornicy zorganizowanej 9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół w Borowym Młynie. Niezwykła uroczystość została uświetniona przez wspólne śpiewanie Hymnu a także pieśni patriotycznych. Uczniowie szkoły mieli okazję zaprezentować swój program opisujący historię naszego kraju zaproszonym rodzicom, rodzinom, nauczycielom z Borowego Młyna i nie tylko...

Stowarzyszenie Koło Polarne również w swoich działaniach uczciło 100 - lecie niepodległości Polski. Na początku roku 2018 odbyła się nasza X - jubileuszowa edycja zimowej wyprawy - Trails to Nordkapp 2018. Trasa tej, szczególnej wyprawy przebiegała przez miejsca związane z historią Polaków na Dalekiej Północy... Spotykaliśmy naszych rodaków żyjących w dalekiej Laponii, na wyspie Magerøya, odwiedziliśmy miejsca w których walczyli Polacy w czasie II Wojny Światowej w Narviku. W maju 2018 roku odbyła się wycieczka zorganizowana przez nasze stowarzyszenie dla szkół w Borowym Młynie i Brzeźnie Szlacheckim w których działają Koła Polarne numer 1 i 5. Hasłem przewodnim wycieczki była "Warszawa w 100-lecie odzyskania niepodległości". Kulminacją wszystkich działań związanych z rocznicą był udział we wspomnianej wcześniej Wieczornicy w Zespole Szkół w Borowym Młynie... ale to nie koniec... cały cykl zakończymy w maju 2019 roku wycieczką szkolną pod hasłem "Polska i Litwa - śladami wielkich Polaków".

 

100 lat NP 2

100 lat NP 4100 lat NP 1100 lat NP 5

100 lat NP 6100 lat NP 9100 lat NP 10100 lat NP 11