Wystartowały eliminacje IV Mistrzostw Kół Polarnych 

Rozpoczęły się Eliminacje do IV Mistrzostw Kół Polarnych.Logo IV MKP formatowane

W tym roku tematem jest Norwegia - od Lindesnes do Nordkapp, czyli wszystko co dotyczy tego kraju…

Formuła eliminacji

Formuła eliminacji nie zmienia się od początku naszych mistrzostw. Podany przez nas termin, w tym roku 20 – 29 marca, wyznacza czas na przeprowadzenie eliminacji. W podanym terminie każde ze Szkolnych Kół Polarnych organizuje eliminacje u siebie. Jak wyglądają eliminacje?

To forma testu, w którym do rozwiązania/odpowiedzi są 23 pytania. Tematyka dotyczy oczywiście Norwegii i wszystkiego co jest z nią związane: geografia, historia, przyroda, kultura, życie współczesne, sławni ludzie, sport, ciekawostki. Czas na rozwiązanie testu to 45 minut.

Awans do półfinału i finału.

Półfinał i finał mistrzostw odbywa się w ciągu jednego dnia, tradycyjnie w Zespole Szkół w Borowym Młynie. W tym roku odbędzie się 25 kwietnia.

Zwycięzca eliminacji w każdym ze Szkolnych Kół Polarnych awansuje automatycznie do finału. W tym roku mamy zgłoszone 7 kół polarnych, które wyraziły chęć startu w eliminacjach.

W półfinale i finale wystartuje 8 osób.

To oznacza, że do półfinału i finału awansuje również uczestnik eliminacji z największą ilością punktów spośród tych, którzy zajęli 2 miejsce w eliminacjach.

Jeżeli eliminacje odbędą się w mniejszej ilości Szkolnych Kół Polarnych niż deklarowane siedem (np. w którymś z kół nikt nie przystąpi do eliminacji), to z drugich miejsc awansuje odpowiednio więcej osób, tak, żeby utworzyć ósemkę finalistów. UWAGA – z jednego Szkolnego Koła Polarnego może brać udział w półfinale i finale maksymalnie 2 uczestników (zwycięzca eliminacji i ewentualnie uczestnik, który zajął 2 miejsce, o ile kwalifikuje się z największą ilością zdobytych punktów).

Wyniki eliminacji, po sprawdzeniu testów przez Komisję, zostaną przekazane do Szkolnych Kół Polarnych. O składzie półfinału i finału poinformujemy również na naszej stronie i Fb.

Życzymy wszystkim startującym powodzenia!

IV Mistrzostwa Kół Polarnych 

Jest nam miło poinformować, że IV Mistrzostwa Kół Polarnych pod hasłem: Norwegia - od Lindesnes do Nordkapp zostały objęte Patronatem Honorowym Gminy Lipnica i Gminy Nordkapp.

POL gmina Lipnica COAKommunevåpen 01

 

http://www.lipnica.pl/

www.nordkappkommune.no

Głównym partnerem IV Mistrzostw Kół Polarnych jest Fjord Line

FJORD LINE 2019

www.fjordline.com

 

Patronat medialny nad IV Mistrzostwami Kół Polarnych obejmuje Strefa Wolnej Prasy

SWP logo FB new

http://strefawolnejprasy.pl/

 

Partnerzy IV Mistrzostw Kół Polarnych

LOGO Trails to Nordkapplogo204

www.mageroya.pl

www.zsborowymlyn.lipnica.pl

 

Formuła naszych mistrzostw nie zmienia się od samego początku. Jedyna, niewielka korekta nastąpiła w finale, który składa się z dwóch rund. Od tej pory pierwsza runda finału to półfinał, a druga to runda finałowa. 

Najpierw jednak odbęda się eliminacje, które zostaną przeprowadzone w Waszych Kołach Polarnych. Zwyciężcy eliminacji zdobędą prawo startu w półfinale i finale mistrzostw. Półfinał i finał odbędą się tradycyjnie w Zespole Szkół w Borowym Młynie.

Podajemy terminy poszczególnych etapów naszych mistrzostw:

Eliminacje:

miejsce - Szkolne Koła Polarne

termin: 20 - 29 marca 2019 - w tym okresie należy znaleźć czas (jeden, wybrany dzień) na przeprowadzenie eliminacji w Szkolnym Kole Polarnym.

Półfinał i Finał:

miejsce: Zespół Szkół w Borowym Młynie

termin: 25 kwietnia 2019

Półfinał i finał odbywa się w ciągu jednego dnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej imprezie!

Logo IV MKP formatowane