W dniach 21-24 sierpnia 2019 roku odbyła się Wycieczka do Norwegii będąca nagrodą dla laureatów IV Mistrzostw Kół Polarnych.

Poniżej można przeczytać relację z wycieczki napisaną przez nasze Mistrzynie.

 DSC0702

Zapraszamy do lektury...

Wycieczka do Norwegii - relacja naszych Mistrzyń

Nasza przygoda zaczęła się od przygotowań do Eliminacji IV Mistrzostw Kół Polarnych, których tematem była Norwegia.

Przygotowania zajęły nam cały rok. Uczyłyśmy się systematycznie i chodziłyśmy na zajęcia, które prowadziły p. Basia i p. Lucyna. Udało nam się przejść eliminacje i zakwalifikować do finału. Przygotowania do finału były znacznie trudniejsze. Gdy nadszedł dzień finału, każda z nas się stresowała.

Zadawane nam pytania dotyczyły Norwegii, były o różnym poziomie trudności, ale udało się! Mistrzem została Emilia, I Wicemistrzem Agnieszka, a II Wicemistrzem Martyna. Główną nagrodą była wycieczka do Norwegii, ale było też wiele innych nagród.

21 sierpnia 2019 roku nadszedł dzień wyjazdu.

Pierwszy dzień spędziłyśmy w Trójmieście, odwiedziłyśmy Gdańsk i Gdynię.

Następnego dnia obudziłyśmy się o 3.00 w nocy i wyruszyłyśmy w stronę lotniska, które wydawało nam się bardzo duże. To był nasz pierwszy lot samolotem, czekałyśmy z niecierpliwością na wylot. Lot szybko minął i bardzo nam się podobał. Po dwugodzinnej jeździe do hotelu w Oslo czekała na nas niespodzianka, którą był wywiad dla radia Wataha. Tego dnia mocno padało i głównie zwiedzałyśmy centrum Oslo.

Trzeciego dnia popłynęłyśmy statkiem przez Oslofjord na półwysep Bygdøy, na którym znajdują się muzea. Skansen, który okazuje się bardzo duży i pokazuje życie Norwegów, następnie odwiedziłyśmy Muzeum Łodzi Wikingów, w którym zobaczyłyśmy łodzie mające po 1000 lat. Ostatnimi muzeami były Kon – Tiki oraz muzeum statku Fram, które opisywało życie badaczy polarnych. Pod koniec dnia pojechałyśmy na skocznię Holmenkollen.

Czwartego i ostatniego dnia odwiedziłyśmy park Frogner, w którym znajdują się rzeźby Gustava Vigelanda. Potem poszłyśmy na punkt widokowy znajdujący się na dachu Opery w Oslo. Później był obiad i czas na zakupy. Po zakupach pojechałyśmy pociągiem na lotnisko w Oslo.

Teraz, gdy czekamy na samolot wspominamy miłe zdarzenia i piszemy relację z wycieczki.

Wycieczka bardzo nam się podobała.

PS. Wchodźcie na facebooka Radio Wataha, albo stronę internetową wataha.no, aby obejrzeć nasz wywiad.

Pozdrawiamy!

Emilia, Agnieszka i Martyna

PS.2 – Odwiedzajcie również stronę www.kolopolarne.pl i https://www.facebook.com/kolopolarne/