Logo 2006 tr

30 września 2015 roku Stowarzyszenie Koło Polarne oficjalnie rozpoczęło swoją działalność.

Właśnie tego dnia zostaliśmy wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego. Oczywiście powstanie naszego stowarzyszenia nie nastąpiło w jeden dzień… Nasze podróże do Skandynawii, najpierw latem, a od 2009 zimowe wyprawy samochodowe pozwoliły uzbierać niezwykle dużą ilość materiałów filmowych, zdjęciowych, różnych pamiątek i relacji. Ta niezwykła biblioteka wspomnień spowodowała u nas chęć podzielenia się z innymi. Spotkania i prezentacje zdjęć i filmów z naszych podróży w szkołach i targach turystycznych doprowadziły do powstania Stowarzyszenia Koło Polarne.

Staramy się sukcesywnie wprowadzać w życie nasze pomysły…

Od początku naszej działalności organizujemy Mistrzostwa Kół Polarnych, w 2020 roku odbędzie się już ich piąta edycja. Do tej pory swoją wiedzę sprawdziło ponad 300 uczestników, a laureaci mieli okazję odbycia podróży i odwiedzenia regionów, których dotyczyły edycje mistrzostw.

Jesteśmy certyfikowanym organizatorem wycieczek dla młodzieży szkolnej i dorosłych. W czasie naszych podróży odwiedziliśmy już 8 krajów pokonując tysiące kilometrów autokarami, promami i samolotami.

Akcja "Piszemy listy do Świętego Mikołaja" jest organizowana przez nas od samego początku działalności Stowarzyszenia. Odbyły się już cztery edycje, w których prawie 1500 dzieci miało okazje napisać list do Świętego Mikołaja. Listy zawozimy osobiście podczas naszych zimowych wypraw samochodowych Trails to Nordkapp.

Spotkania z młodzieżą to jedna z naszych głównych działalności. Setki spotkań, tysiące słuchaczy… mogący wysłuchać naszych opowieści, obejrzeć zdjęcia i filmy. Nową formą spotkań są Noce Polarne – połączone z noclegiem/biwakiem.

Każdy miesiąc, tydzień i dzień naszej działalności przynosi coś nowego. Spotykamy się z ciekawymi ludźmi, poznajemy nowe miejsca, odwiedzamy szkoły i rozmawiamy z młodzieżą. Zachęcamy młodzież do rozwoju pasji i zainteresowań. Efekty są już widoczne…

Cały czas staramy się realizować nasze nowe pomysły i zapraszać do współpracy z nami odpowiednich ludzi i instytucje. Kolejne lata przed nami…