Nowy rok szkolny 2021/2022

Skończyły się wakacje… Ostatnie dni sierpnia były bardziej jesienne, niż letnie. Padający deszcz, wiatr i niska temperatura przypomniały, że za niespełna miesiąc będziemy mieli już kalendarzową jesień. Ale najpierw, 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. To również data rozpoczęcia II Wojny Światowej. 82 lata temu, w 1939 roku dzieci do szkoły nie poszły… Pamiętajmy o tym nie tylko przy okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego…

Wakacje, mamy nadzieję, były pełne przygód. Każdy z Was miał okazję do odpoczynku, zwiedzania, poznawania nowych przyjaciół. Teraz w czasie nauki będziemy skupiać się na tym co dzieje się w szkole. Mamy nadzieję, że już normalnie, bez nauczania zdalnego… ale pamiętajcie, że epidemia jeszcze się nie skończyła. Dbanie o higienę to w tej chwili bardzo ważna sprawa. Zresztą nie tylko teraz – zawsze jest to ważna sprawa.

Jedyni w Bytowie!

Jakiś czas temu (w maju 2021) przystąpiliśmy do akcji Polskiej Organizacji Turystycznej pod nazwą Certyfikat Dobrych Praktyk. Projekt ma na celu promowanie przedsiębiorców turystycznych, organizacji pożytku publicznego zarejestrowanych w programie Polski Bon Turystyczny i świadczących usługi turystyczne na wysokim poziomie. Jest nam bardzo miło Was poinformować, że po weryfikacji, która obejmowała wszystkie podmioty ubiegające się o takowy Certyfikat, otrzymaliśmy takowy w „wersji papierowej” jako jedyni w Bytowie! Link do mapy Certyfikatu Dobrych Praktyk.

Certyfikat Dobrych Praktyk

Pomysły i nasza działalność

My w czasie wakacji również podróżowaliśmy – po Polsce. W czasie takich podróży przychodzą do głowy różne pomysły, również te związane z działalnością naszego Stowarzyszenia. Chcemy te pomysły wprowadzać w życie i mamy nadzieję, że się Wam spodobają. Będziemy oczywiście wszystkich informować o naszych działaniach.

W tej chwili możemy z przyjemnością poinformować, że wracamy z naszą dotychczasową działalnością:

Logo V M.K.P. 2022V Mistrzostwa Kół Polarnych - Skandynawskie wyprawy i odkrycia geograficzne

V Mistrzostwa Kół Polarnych przekładane z powodu pandemii odbędą się w tym roku szkolnym. Tematyka mistrzostw nie zmienia się! – Skandynawskie wyprawy i odkrycia geograficzne. Dokładne terminy eliminacji i finałów podamy tradycyjnie - na początku października 2021. Liczymy, że po dwóch latach przerwy przystąpicie do mistrzostw z wielkim zapałem!

Piszemy listy do Świętego Mikołaja 2021/2022 – to będzie nasza 6 edycja imprezy skierowanej dla najmłodszych: przedszkolaków, uczniów klas 1-3, ale nie tylko! Każdy, kto ma ochotę napisać list do Świętego Mikołaja może to zrobić. My, po zebraniu wszystkich listów przekażemy je Świętemu Mikołajowi!

Dni Polarne – spotkania z młodzieżą w szkołach z prezentacjami filmów i zdjęć z podróży. Tak jak było do tej pory – jeżeli chcecie, żebyśmy odwiedzili szkołę, to dajcie znać. Przyjedziemy, spotkamy się i poopowiadamy o północy naszego kontynentu. Możemy dopasować tematykę do zajęć lekcyjnych i programu.

Noce Polarne – spotkania z młodzieżą szkolną podczas biwaków z prezentacjami filmów i zdjęć z podróży. Pytaliście już wielokrotnie kiedy odbędzie się następna Noc Polarna. Odbędzie się wkrótce! Jak zawsze postaramy się was zainteresować, zaskoczyć tematyką. Będzie to na pewno doskonała zabawa, nauka i możliwość poznania nowych, nieznanych zakątków świata…

Nagroda Trails to Nordkapp – to nowość. Pierwsza taka nagroda została przyznana na zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Nagroda będzie przyznawana na zakończenie każdego roku szkolnego uczniowi o oryginalnych zainteresowaniach!

Główne założenia dotyczące Nagrody Trails to Nordkapp:

- nagroda może być przyznana uczniowi szkoły, w której działa Szkolne Koło Polarne

- nagroda jest przyznawana wyłącznie uczniowi klasy VIII (kończącemu edukację w szkole podstawowej)

- nagroda jest przyznawana podczas ceremonii zakończenia roku szkolnego

- uczeń kandydujący do przyznania Nagrody Trails to Nordkapp musi wykazać się swoim hobby/zainteresowaniami na przestrzeni lat nauki w szkole podstawowej

- zainteresowania/hobby nie mogą mieć negatywnego wpływu na naukę w szkole

- zachowanie kandydata do nagrody również nie może być nieodpowiednie

- nagroda jest przyznawana za ciekawe, nieszablonowe zainteresowania/hobby związane z dyscyplinami humanistycznymi i ich „pochodnymi”. Np. historia, archeologia, astronomia, geografia, ale również matematyka, literatura, historia sztuki, fotografia (cyfrowa/analogowa), itp… pod uwagę będą brani kolekcjonerzy z ciekawymi kolekcjami i wiedzą na ich temat.

Dziedzin jest naprawdę mnóstwo, więc jest w czym wybierać.

Nagroda Trails to Nordkapp nie jest przyznawana za uprawianie sportu, działalność społeczną, charytatywną, ekologiczną itp. – od tego są inne nagrody i organizacje je przyznające.

 

Wszystkie działania i akcje opisane powyżej dotyczą szkół, które z nami współpracują i założyły Szkolne Koła Polarne…

 

Wycieczki

- dla młodzieży szkolnej. Nasze wycieczki wpisują się w program nauczania w szkołach podstawowych. Każda wycieczka, którą organizowaliśmy kładzie nacisk na edukację. Nie oznacza to, że wycieczki są nudne. Wręcz przeciwnie! Nieszablonowy program, ciekawostki oraz bezpieczeństwo i jakość organizacji to główne cechy naszych wyjazdów.

- dla dorosłych – czyli „Dorośli podróżują dla dzieci”… tak, również dorośli mogą wybrać się z nami na wycieczkę. Ostatnia, która odbyła się tuż przed pandemią to Dookoła Bałtyku. Następne są już w planach.

 

Zapraszamy do współpracy. Wszyskie zainteresowane szkoły prosimy o kontakt mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.